Лажни броеви на девојки од Валандово биле објавувани во „Јавна соба“

Деновиве Македонија ја тресе скандалот со „Јавна соба“ која била креирана на апликацијата за комуникација „Телеграм“, а користена за споделување на компромитирачка порнографска содржина и илегални дејствија како промоција на детска порнографија.

Полицијата веќе им влезе во трага на креаторите на групата и целиот скандал полека добива разврска.

Но, како што објави „Слободен печат“ ни валандовчани не останале поштедени на групата, па така нивните новинари наишле на фотографии и броеви под кои пишувало „Јавете ѝ се, од Валандово е. Цената ѝ е 3.500 денари.“

Откако новинарите го побарале бројот добиле инфомација дека се работи за лажен број, а истиот е во сопственост на постара жена.

Групата, сега со променото име, сѐ уште не е избришана и корисниците на „Телеграм“ можат да пристапат слободно до споделените порнографски содржини.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.