Вечерва натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Астибо“

Валандово / 08:22

Вечерва од 19 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Астибо“.

Натпреварот е дел од единаесеттото коло на Првата Македонска Футсал лига.

Според досегашните резултати КМФ СК „Проект-Цико“ се наоѓа на третото место на табелата, со вкупно освоени 18 бода.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password