Заменик министерот за образование и наука во посета на Валандово

Валандово / 11:21

Денес заменик министерот за образование и наука – Петар Атанасов беше во посета на општина Валандово, каде во просториите на општината одржа работен состанок со градоначалникот на општина Валандово – Перо Костадинов.

Целта на средбата беше запознавање на заменик министерот Атанасов со состојбите во општината од сферата на образованието, мапирање на општинските образовни предизвици, потенцирање на проблемите, како и пронаоѓање начин за решавање на истите.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password