Пожар избувна во семејната куќа на Тодорови

Валандово / 21:35

На 2.12.2019 година изби пожар во куќата на семејството Тодорови.
За среќа во пожарот нема човечки жртви а причинета е голема материјална штета со што ги остави Тодорови без покрив на главата.

Сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат донираат парични средства за возобновување на семејната куќа на Тодорови тоа да го направат на следната сметка:
Звонко Тодоров
210501612156830
НЛБ Тутунска Банка


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password