Вечерва натпревар помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Велес“

Валандово / 07:55

Вечерва (6.12.2018-та година) со почеток од 19:30 часот, во спортската сала „Гемиџии“ во Велес, ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Велес“.

Натпреварот е дел од 13-тото коло од Првата Македонска Футсал Лига.

Според досегашните резултати на табелата, КМФ СК „Проект-Цико“ се наоѓа на 5-тото место, со вкупно освоени 18 поени, додека пак КМФ „Велес“ на 2-ро место, со освоени 29 поени.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password