Голманот на КМФ „Проект-Цико“ повикан за У19 Футсал репрезентацијата на Македонија

Валандово / 07:57

Голманот на КМФ „Проект-Цико“ –  Крсте Ефтимов е повикан за У19 Футсал Репрезентацијата на Македонија, информираат од „Проект-Цико“.

Во периодот од 30.01.2019-та до 02.02.2019-та нашата репрезентација ќе одигра пријателски натпревари со репрезентацијата на Хрватска а селекторот Зоран Лекиќ го побарал Ефтимов да биде дел од овие натпревари.

Тимот на КМФ „Проек-Цико“ му посакува многу успех на својот играч и секако позитивен резултат.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password