Кристијан Гугицев избран за ученик на генерацијата – Доделени дипломите во средното училиште

Валандово / 12:59

Денес на матурантите од СОУ „Гоце Делчев“ им беа доделени дипломите за завршено средно образование.

За ученик на генерацијата од гимназиско образование 2015/2019 е избран ученикот Кристијан Гугицев.

За ученик кој активно учествува, придонесува и постигнува резултати од земјоделско ветеринарната струка е избрана ученичката Зубејде Реџепова.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password