Започна изградбата на плоштадот и паркот во Удово

Валандово / 10:17

Започна реализацијата на проектот кој чини нешто повеќе од четири милиони денари, а вклучува изградба на плоштад и парк во населеното место Удово.

Урбаниот простор кој ќе се уредува со овој проект предвидува изградба на летниковци, фонтана, амфитеатар, клупи, тревници и патеки како дел од плоштад и парк.

Изградбата која почнува деновиве, а треба да заврши најдоцна до 4-ти октомври, годинава, ја врши компанијата „ЕВРОГРАДБА-ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ“ од с.Владиевци, Василево, како компанија која понудила најниска цена за реализацијата на зафатот.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password