Пирава добива модерни урбани простори

Валандово / 18:23

Општина Валандово ја отпочна постапката за изградба на два нови урбани простори.

Еден од урбаните простори ќе се гради во центарот на Пирава, додека вториот во т.н. Бутел маало.

Како што не информираа од Општината и за двата простпра веќе е изготвен нацрт проект, а деновиве ќе биде објавена и јавната набавка за избор на градежна компанија која ќе ги гради.

Според Општината реализацијата на проектите не би требало да трае подолго од два месеца од завршување на јавните набавки.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password