Успешно спроведена крводарителска акција во Валандово – собрани 52 единици крв

Валандово / 10:05

Организирана прва редовна крводарителска акција со граѓаните од општина Валандово и учениците од средношколскиот училишен центар „Гоце Делчев” Валандово.

Во оваа акција што ја спроведе Институтот за трансфузиологија – регионален центар Штип и „Црвен крст“ Валандово се реализираа вкупно 52 крвни единици.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password