Објавен списокот на маркети кои ќе вршат достава во општина Валандово за време на полицискиот час преку викендот

Валандово / 15:47

Општина Валандово го објави списокот со маркети кои за време на продолжениот полициски час овој викенд ќе можат да вршат достава на намирници до дома.

Поради забраната за движење од денес, петок, од 16 часот, до понеделник до 5 часот, граѓаните ќе можат телефонски да извршат нарачка на неопходни намирници кои ќе им бидат доставени до домот од страна на маркетите.

На повикот за пријавување за добивање дозвола, иако како што ни појаснија од Општината можеле да се јават и такси превозниците тоа не го сторила ниту една.

Во однос на рестораните и доставата на храна до дома остануваат одредбите од претходно, со тоа што секој ресторан кој има досвола може да прима и врши достава на нарачки.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password