Лицето со Ковид-19 од Јосифово се наоѓа на болничко лекување во Градската општа болница „8-ми Септември“ во Скопје

Валандово / 10:17

Вчера беше дијагностициран вториот случај на Ковид-19 во општина Валандово.

Од информациите добиени од Центарот за јавно здравје, пациентот е од Јосифово во моментов се наоѓа на болничко лекување во Градската општа болница „8-ми Септември“ во Скопје.

Начинот на кој пациентот се заразил сѐ уште не им е познат на епидемиолозите од ЦЈЗ и во моментов работат на пронаоѓање на изворот на заразата.

Според нивните кажувања сите членови од потесното семејство на пациентот се тестирани на Ковид-19.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password