Официјално потврден е уште еден случај на „Ковид-19“ во општина Валандово

Валандово / 19:59

Центарот за јавно здрацје – Струмица само што ја потврди информацијата дека денес е докажан уште еден случај на заболен со Ковид-19 во општина Валандово.

Лицето им е познато на епидемиолозите кои во моментов вршат мапирање на сите контакти кои ги имало истото во изминатиот период.

Ова е втор случај на инфекција со новиот коронавирус на територијата на нашата општина откако претходно беше дијагностициран пациент од Јосифово кој во моментов е на болничко лекување во ГОБ „8-ми Септември“ во Скопје.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password