Перо Костадинов: Победија сите граѓани на Валандово

Валандово / 12:14

Вчера се одржаа Предвремените парламентарни избори – 2020. на кои победата ја однесоа СДСМ и коалицијата „Можеме“.

Тенка победа социјалдемократите забележаа и во општина Валандово. Сепак значајна, ако се земе во обзир фактот дека претходните парламентарни избори, во 2016-та, загубија од својот опонент ВМРО-ДПМНЕ со повеќе од 900 гласа.

„Изборниот ден помина во мирна, фер и демократска атмосфера. Валандово гласаше слободно, граѓаните имаа понуда на два различни концепти и, имаа избор. На крајот и направија разлика. Им честитам на сите граѓани кои го искористија своето право на глас. Моја финална порака е дека победија сите граѓани на Валандово, без оглед на партиската, политичката, етничката и друга припадност. Ги повикувам сите граѓани заедно да се вложиме и да градиме прогресивно и слободно Валандово. Од нас зависи.“ изјави градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов, за Валандово.мк.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password