Вакцини против Ковид-19 пристигнаа и во Валандово. Имунизацијата почнува од петок со вакцинација на лица постари од 77 години.

Почитувани,ЈЗУ Здравствен Дом Валандово ги прими првите дози на вакцини против Covid-19 од производителот AstraZeneca.

Вакцинацијата ќе ја спроведува службата за имунизација при ЈЗУ Здравствен дом – Валандово, започнуваме од (петок) 02.04.2021, за пациенти над 77 години со закажување преку апликацијата „Мој Термин” од страна на матичните лекари.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.