Баба Данка по потекло од Пирава наполни 100 години

Баба Данка од Скопје која е по потекло од валандовското село Пирава, изминатиов викенд наполни 100 години. Иако немала лесен живот и останала сирак како многу мала, денес е среќна мајка на две ќерки, горда баба на четири внуци и едно правнуче. Јубилејниот роденден, таа го прослави како што отсекогаш сакала, со сите свои најмили на купче.

Текстот во целост прочитајте го на Женски магазин

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.