Детали за авторот

Вести

Во Валандово се одржа првата „Трка на мирот“

Денеска во Валандово се одржа првата „Трка на мирот“. Трката се одржа по повод завршувањето на Втората Светска војна,...

Прочитај повеќе
Вести

Нема дилема во каков правец треба да ја водиме Македонија – порача Заев од Валандово

Денеска во паркот „Пеонија“ во Валандово се одржа отворена трибина на тема: „Излези ЗА Европска Македонија“ на која говорник...

Прочитај повеќе
Вести

Заврши традиционалниот турнир во мал фудбал „Јосифовско Лето 2018“

Синоќа во Јосифово заврши традиционалниот турнир во мал фудбал „Јосифовско Лето 2018“. Во финалната вечер играа јуниорските екипи „Такси...

Прочитај повеќе
Вести

Првачињата од општина Валандово ќе имаат свечен почеток на учебната година

О.О.У „Јосип Броз Тито“ објави соопштение во кое ги известува родителите и првачињата дека по повод нивниот прием во...

Прочитај повеќе
Вести

Почна поставувањето на сликите со инспиративни цитати на автобуската во Валандово

Во тек е поставувањето на апстрактните слики со познати личности и инспиративни цитати, на паноата во малиот новоизграден парк,...

Прочитај повеќе
Вести

Започна изградбата на повеќенаменско игралиште во Калково

Општина Валандово започна со реализацијата на проектот за изградба на повеќенаменско игралиште во село Калково. Дел од средствата ќе...

Прочитај повеќе
Вести

Во Валандово ќе се одржи трибина на тема: „Излези ЗА Европска Македонија“

Утре во градскиот парк „Пеонија“ во Валандово ќе се одржи Трибина на тема: „Излези ЗА Европска Македонија“ со почеток...

Прочитај повеќе
Вести

Редовно се наводнуваат земјоделските посеви на над 3.000 хектари во Гевгелија, Валандово и Богданци

И покрај врнежливата сезона, редовно се врши наводнување на земјоделските посеви на југоистокот од земјава – ова денес беше...

Прочитај повеќе
Вести

Со над 10.000 посетители заврши првото издание на „Josifovo Summer Fest“

По само еден ден од крајот на првото издание на „Josifovo Summer Fest“ сѐ уште не стивнуваат емоциите, а...

Прочитај повеќе
Вести

Викендов за претстојниот „Josifovo Summer Fest“ се очекува топло и стабилно време

Стабилното и топло време продолжува и во наредните два дена. Денес времето во Валандово, поточно во Јосифово ќе биде...

Прочитај повеќе

Страна 33 of 36

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password