Детали за авторот

Вести

Маж пронајден мртов во својот двор

Вчеравечер во Полициската станица во Валандово Д.Ј (62) од Валандово, во 19ч. и 10мин. пријавил дека го пронашол починат...

Прочитај повеќе
Вести

Во Јосифово ќе се одржи 19-тиот меморијален рок-концерт „Цале“

Утревечер во тревното игралиште во Јосифово ќе се одржи 19-тото издание на меморијалниот рок-концерт „Цале“, кој се одржува во...

Прочитај повеќе
Вести

Вечерва богата културна програма на „Јосифовско културно лето 2018-та“

Годинава за првпат во Јосифово ќе се одвиваат повеќе културни случувања, како дел од „Јосифовско културно лето 2018-та“. Културната...

Прочитај повеќе
Вести

Започна хортикултурното и партерно уредување во Валандово

Во Валандово е започнато хортикултурното и партерно уредување на јавната површина, која се наоѓа на аголот од улиците булевар...

Прочитај повеќе
Вести

Потпишан меморандум за соработка помеѓу општина Валандово и општина Несебар

Градоначалникот на општина Валандово – Перо Костадинов и градоначалникот на општина Несебар – Николај Димитров, денеска официјално го потпишаа...

Прочитај повеќе
Вести

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство вработува помлад соработник во Валандово

Општина Валандово меѓу општините за кои Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на Р.Македонија објави оглас за вработување. Отворени...

Прочитај повеќе
Вести

Продолжен рокот на програмата „Општинско-корисна работа“

Продолжен е рокот на Програмата „Општинско-корисна работа“ до 23-ти август, врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за...

Прочитај повеќе
Вести

Активни се огласи за давање под закуп на државно земјоделско земјиште

Општина Валандово е меѓу повеќето општини на кои се однесува огласот за давање под закуп на земјоделско земјиште во...

Прочитај повеќе
Вести

Хусеин од Башибос го сврте вниманието на бугарската новинска агенција „Монитор“

Четириесет и четиригодишниот Хусеин Хусеинов од селото Башибос, со години ги обновува бугарските чешми на Беласица, изградени од бугарските...

Прочитај повеќе
Вести

Вкупно 573 невработени лица од општина Валандово бараат работа

Вкупно 573 невработени лица се моментално пријавени како баратели на работа во Бирото за вработување во Валандово. Меѓу нив...

Прочитај повеќе

Страна 34 of 36

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password