За седум дена Владата ќе донесе одлука за Рударскиот комплекс „Казандол”

Валандово / 20:45

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во емисијата „24 Отворено” која се емитува на Телевизија 24, изјави дека Владата на денешната седница ги разгледувала можностите за стопирање со работа на рудникот „Казандол”

Како што посочил Николовски, нотирани биле повеќе правни основи за раскинување на концесијата со инвеститорот, а конечната одлука би требало да биде соопштена за седум дена.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password