Откажан натпреварот помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“

Валандово / 09:12

Синоќешниот футсал натпревар помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“, кој инаку требаше да се одигра на домашен терен во спортската сала „Филип Втори“ во  Валандово од 19 часот, беше откажан, по барање на гостите од Тетово.

Од КМФ „Проект-Цико“ велат дека дополнително ќе известат дали и кога ќе се игра овој натпревар.

Според агендата на КМФ СК „Проект-Цико“ следен е натпреварот од 11-тото коло, во кое екипата му гостува на КМФ „Астибо“ во Штип.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password