Натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект–Цико“ и КМФ „Шкупи“

Валандово / 09:16

На 2.12.2018-та година (недела) со почеток од 16 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу домаќините КМФ СК „Проект–Цико“ и КМФ „Шкупи“ – Скопје.

Натпреварот е дел од 12-тото коло од Првата Футсал Лига на Македонија. Според досегашните резултати од табелата, КМФ „Шкупи“ е на прво место со вкупно освоени 30 поени, додека пак КМФ „Проект-Цико“ на 4-тото, со вкупно освоени 18 поени.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password