По возбудливиот натпревар на домашен терен, КМФ СК „Проект-Цико“ со освоени нови 3 бодови

Валандово / 10:44

По синоќешниот натпревар на домашен терен, КМФ СК „Проект-Цико“ со голема победа над екипата на КМФ „Црна Река“ со резултат 7:5 и освоени 3 бодови.

Со тоа, „Проект-Цико“ сега се наоѓа на 3 место на табелата на Првата Футсал Лига во Македонија, со вкупно освоени 27 бода.

Овој натпревар беше дел од 15-тото коло а стрелци на КМФ СК „Проект-Цико“ беа: Ристовски (3), Грбашлиев (2), Костадинов (1) и Ристенски (1).

Натпреварите продолжуваат од февруари.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password