Лежечи полицајци ќе бидат монтирани пред општинските училишта

Валандово / 11:55

Општина Валандово набавува 6 лежечи полицајци, кои како што оттамѕ изјавија ќе бидат монтирани пред општинските училишта.

Со новата јавна набавка општината покрај успорувачите за брзина ќе набави и 100 нови сообраќајни знаци.

Максималната вредност на набавката изнедува 300 илјади денари.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password