Изведба на „Пиреј“ од Петре М.Андреевски во Дом на култура „25-ти мај“ – Валандово

Валандово / 08:28

На 17.02.2019-та година (недела), со почеток од 20 часот, во Кино салата при Дом на култура „25-ти мај“ – Валандово, ќе биде изведена „Пиреј“ на Петре М.Андреевски, во режија на Кире Ѓоргиев.

Улогите ги толкуваат: Велика – Катерина Јовановиќ, Јон – Александар Илов и Суфлер – Марија Илиевска. Костимограф – Васе Ценев, сценограф – Јован Коцевски.

Влезницата чини 100 денари и може да се купи во просториите на Домот на култура. Настанот е поддржан од општина Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password