КМФ „Проект-Цико“ против КМФ „Шкендија“ на домашен терен

Валандово / 08:11

На 28.02.2019-та година (четврток) од 20 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на КМФ „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“.

Натпреварот е дел од 19-тото коло на Првата футсал лига на Македонија и можност за нови 3 бода на табелата.

Според моменталните резултати, КМФ „Проект-Цико“ се наоѓа на 5-тото место, со вкупно освоени 27 бода.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password