Победа за КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар со КМФ „Шкендија“

Валандово / 07:37

КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот интересен натпревар со многу голови против екипата на КМФ „Шкендија“, кој се одржа во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, со резултат (9:5) успеа да извојува победа.

Стрелци на натпреварот за „Проект-Цико“ беа: Костадинов (2), Станисавовски (2), Коцев (2), Тенекеџиев (2) и Зајков (1).

Инаку натпреварот беше дел од 19-тото коло на Првата футсал лига на Македонија.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password