КМФ „Проект-Цико“ на домашен терен против КМФ „Црна Река“

Валандово / 10:42

На 07.03.2019-та година (четврток) со почеток од 20 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, КМФ „Проект-Цико“ ќе ги одмери силите со КМФ „Црна Река“.

Натпреварот е дел од 20-тото коло на Првата футсал лига на Македонија.

Според досегашните резултати на табелата, КМФ „Проект-Цико“ се наоѓа на 4 место, со вкупно освоени 30 бода.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password