ООУ „Страшо Пинџур“ – Јосифово го одбележува патрониот празник

Валандово / 08:55

Денеска (05.03.2019-та година) ООУ „Страшо Пинџур“ село Јосифово, го одбележува патрониот празник.

По тој повод, ќе се реализираат неколку активности: во 12 часот полагање на свежо цвеќе на бистата на патронот, 12:15 спортски натпревар и во 13 часот започнува свечената академија.

Од училиштето упатуваат јавна покана до заинтересираните да проследат што подготвија учениците.

Своето присуство го потврди и амбасадорот на Србија г-ѓа Душанка Дивјак-Томиќ и конзулот г-ѓа Александра Бањац Ѓурица.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password