Завршна активност на учениците од Јосифово кои работат на проекти за меѓуетничка интеграција

Валандово / 10:22

На 19.03.2019-та година (вторник) во 12 часот, учениците од ООУ „Страшо Пинџур“ – Јосифово ќе имаат завршна активност која е дел од проектот „Градиме училиште во кое сплотени постигаме повисоки цели“.

Овој проект е финансиран од фондацијата „Отворено општество“.  Училиштето доби грант од фондацијата за опремување на просторија во која ќе се реализираат проекти и активности за меѓуетничка интеграција во образованието.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password