Победа за КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар на домашен терен

Валандово / 09:51

По синоќешниот натпревар на домашен терен, КМФ „Проект-Цико“ со резултат 11:3 извојуваше победа над екипата на КМФ „Кратово“.

Стрелци на натпреварот за „Проект-Цико“ беа: Костадинов (4), Тенекеџиев (3), Коцев (3) и Митков (1). Натпреварот беше дел од 21-вото коло на Првата футсал лига на Македонија.

Наредниот натпревар КМФ „Проект-Цико“ ќе го одигра против екипата на КМФ „Шкупи 1927“ и е дел од 1/8 финалето.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password