Ќе се асфалтира улицата која ги поврзува магистралниот пат со Горна Маала-Марвинци

Валандово / 10:12

По завршената јавна набавка на страната на Бирото за јавни набавки e-nabavki.gov.mk, општина Валандово ќе започне со асфалтирање на улицата во населеното место Марвинци, која ги поврзува магистралниот пат Р-1401 со Горна Маала – Марвинци.

Улицата е во должина од 570 метри и на неа ќе биде поставена 2.042 квадратни метри асфалтна маса.

Со изградбата на оваа улица, општината се надева да реши еден од клучните проблеми за граѓаните од ова населено место.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password