Промена во сообраќајниот режим на патот Валандово-Раброво и Раброво-Струмица

Валандово / 07:26

Авто-мото сојузот на Македонија информира дека на ден 08.05.2019-та (среда) и 09.05.2019-та (четврток) ќе има промена во сообраќајниот режим на делницата Валандово-Раброво и Раброво-Струмица (пред крстосницата).

Промените се поради изведување на градежни активности – поставување на индуктивни јамки на Регионален пат Р1401.

Од АМСМ ги предупредуваат возачите да ги почитуваат ознаките на патиштата.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password