Атрактивната фолкерка Сузана Гавазова на 29-ти мај на плоштадот во Валандово

Валандово / 22:51

Атрактивната фолкерка Сузана Гавазова на 29-ти мај со свој концерт ќе настапи на плоштадот во Валандово.

Концертот е дел од претфестивалските настани кои се увертира за овогодинешното издание на „Фолк Фест Валандово“.

Настанот на кој валандовчани ќе можат бесплатно да уживаат со бројните хитови на популарната струмичанка е закажан со почеток од 21 часто.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password