Сите детали за овогодинешното издание на „Фолк Фест Валандово“ ќе бидат објавени на прес-конференцијата која е закажана за 21-ви мај

Валандово / 10:38

На 21-ви мај 2019 година (вторник) со почеток во 12.00 часот во просторот на ЕЛС на општина Валандово, ќе се одржи прес – конференција на која ќе се објават деталите за годинешното издание на „Фолк Фест Валандово“, кое ќе се одржи на 30-ти и 31-ви мај 2019 година.

На прес конференцијата ќе се обратат Градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов, членовите на Програмскиот Совет на Фолк Фест Валандово, Живоин Глишиќ, Методија Автовски и Ѓоко Павлов како и водителите Ѓорги Калајџиев и Ирена Спировска.

По завршување на прес конференцијата ќе се изврши ждрепка за избор на редоследот на учесниците во втората натпреварувачка вечер која ќе се одржи на 31 мај.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password