Детална временска прогноза за општина Валандово

Валандово / 09:34

Во недела времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветар од југоисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до 29°степени.

Во понеделник времето ќе биде претежно сончево, но, во попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува повремен засилен ветар од југоусточен правец. Максималната температура ќе се движи 29°,30°степени.

Од вторник до четврток се очекува да биде претежно сончево време со мала до умерена локална облачност. Ветерот од вторник постепено ќе се намалува. Максималните температури ќе бидат над 30°степени.

Во четврток, во ноќните чсови можни се послаби врнежи од дожд.

Во петок времето ќе биде претежно облчано на моменти со сончеви периоди, но се очекуват и врнежи од дожд и ретки грмежи. Максималната температура ќе биде 28°степени.

Прогнозата ја изготви Костадин Павлов од метео порталот mkmeteo.mk.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password