Обезбедени средства за изградба на улица во Удово и мост и пат за поврзување на Горно Маало, Јосифово со регионалниот пат

Валандово / 14:54

Денес, во Владата на Република Северна Македонија, се одржа свечен настан на кој во присуство на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски, а на кој што потпишав решенија за реализација на проекти од Програмата за рурален развој.

Со тоа се обезбедени финансиски средства за реализација на два проекти во општина Валандово: „Изградба на улица „Вардарска“ во населено место Удово“ и „Изградба на пат и мост за поврзување на населено место Горно Маало, Јосифово со регионален пат Р-1105“.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password