Од полноќ до 6 часот наутро Валандово ќе остане без вода за пиење. Прекин ќе има и во други населени места.

Вечерва, од полноќ до 6.00 часот наутро, ќе има прекин на водоснабдувањето за градот Валандово и селата Раброво, Чалакли и Дедели.

Поради дефект на потопната пумпа за водоснабдување на село Јосифово, во прекин ќе биде водоснабдувањето на населеното место до 20:00 часот


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password