Пожарот кај Погана, Грчиште е под контрола

Пожарот во реонот на с.Грчиште – м.в.Погана – Солиште е под контрола.

На теренот се ангажирани 8 лица од ТППЕ Валандово и ШС „Саланџак“ Валандово, јави ЦЗУСК.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password