Хуманитарен настан по повод „Светскиот ден на гладта“

Валандово / 16:18

По повод „Светскиот ден на гладта“, Црвениот Крст на Валандово на 16ти Октомври (среда) на градскиот плоштад во Валандово организира хуманитарна акција со почеток од 9 часот наутро а ќе трае до 15 часот.

Повеќе детали за настанот можете да прочитате нивниот постер подолу.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password