Денес ќе се одржи третиот Бизнис форум во Валандово

Валандово / 09:30

Денес во Валандово ќе се одржи третиот Бизнис форум на кој Градоначалникот Костадинов и членови на општинскиот Совет и администрација ќе се сретнат со валандовските стопанственици.

На форумот се поканети сите претпријатија од општината со повеќе од 10 вработени на кој ќе се расправа за предизвиците и проблемите како и начините и мерките со кои Општината може да ја помага локалната економија.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password