Делегација на СДСМ од Валандово положи цвеќе пред Споменикот на паднатите борци на НОБ

Валандово / 09:27

По повод празникот „11. Октомври”, делегација на локалниот огранок на СДСМ од Валандово, предводена од претседателот Петар Зајков, положија свежо цвеќе пред Споменилот на паднатите борци на НОБ во паркот „Пеонија” во Валандово.

Денес во Македонија се слави државниот празник „11. Октомври” – Денот на народното востание и Денот на борецот.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password