Ќе се тампонира пат во Бајрамбос

Валандово / 14:24

Општина Валандово објави Јавна набавка за тампонирање на полски пат во населеното место Бајрамбос.

Патот кој е во должина од 700 метри ќе биде посипан со слој дробен камен со дебелина од 30 сантиметри.

За овој зафат од Општината планираат да инвестираат најмногу 1.154.000 денари, без ДДВ.

17.57 ч. – Надополнето: Се рабтои за патот од селото до локалитетот „Кочулски водопади”, а реализацијата на проектот е финансирана од Агенцијата за финансиска помош во земјоделието и руралниот развој.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password