Започнува организираното собирање на смет во Удово – Општината набавува 50 нови контејнери

Општина Валандово објави Јавна набавка за нови 50 пластични контејнери од кои најголем дел се наменети…

Инсталирана компјутерската опрема во општинските училишта која граѓаните ја изгласаа како приоритетна

Во ООУ „Страшо Пинџур” Јосифово, ООУ „Јосип Броз Тито” Валандово и СОУ „Гоце Делчев” Валандово, деновиве…

Погледнете ја „Bleue” – Новата колекција на „Занов”

Пред неколку ден и официјално беше презентирана н нова колекција од „Занов“, насловена „BLEUE”, наменета за…

Во креација на „Занов” Мила Москов вечерва ќе пее за првата победа на Македонија на Детската Евровизија

Вечерва во Гливице, Полска, ќе се одржи Детската Евровизија на која ќе се натпреваруваат 19 млади…

Денес ќе биде презентирана новата колекција на модниот бренд „Занов“

Новата колекција на модниот бренд „Занов“ позади кој стои дизајнерот Мите Занов, по потекло валандовчанец, вечерва…

Разбојник среде бел ден нападнал валандовчанец во Скопје

На 21.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Скопје, М.М.(22) од Валандово пријавил дека на ул.„Никола Карев“…

Настраданите во Чернобил ги лечеле со јапонски јаболка од Валандово

Јапонското јаболко, кое кај нас најчесто доаѓа од Валандово го донел Лазар Колишевски по едно патување во Кина.…

„Решив дома да се вратам” е новиот сингл на Ѓоко Јовиќ

Со корени од валандовско, една од најголемите македонски фолк ѕвезди Ѓоко Јовиќ го издаде својот најнов…

Бардот на македонската современа книжевност Венко Андоновски утре доаѓа во Валандово

Утре, 20-ти октомври, среда, во 19 часот, во Домот на културата „25-ти Мај“ во Валандово, ќе…

Пепита Маринкова од Валандово учествуваше во најголемото балканско талент шоу „Ѕвездите на Гранд”

Талентираната валандовчанка, Пепита Маринкова, учествуваше во најголемото балканско музичко талент шоу „Ѕвездите на Гранд”. Пепита пред…