Денес ќе биде презентирана новата колекција на модниот бренд „Занов“

Валандово / 11:54

Новата колекција на модниот бренд „Занов“ позади кој стои дизајнерот Мите Занов, по потекло валандовчанец, вечерва премиерно ќе биде презентирана пред публиката.

„BLEUE“ есен-зима, 19/20, е инспирирана од нијанса на сината боја која е препознатлива за делата на францускиот уметник Ив Клајн.

Вeчерва во „BKW Hybrid bar“ во Скопје, со почеток од 20 часот, љубителите на модата ќе можат да ја видат, пробаат и да го купат омилениот дизајн од новата колекција.

Колекцијата ќе биде презентирана и преку видео проекција, а настанот ќе трае до 1 часот по полноќ.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password