Денес ќе биде презентирана новата колекција на модниот бренд „Занов“

Новата колекција на модниот бренд „Занов“ позади кој стои дизајнерот Мите Занов, по потекло валандовчанец, вечерва…

Разбојник среде бел ден нападнал валандовчанец во Скопје

На 21.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Скопје, М.М.(22) од Валандово пријавил дека на ул.„Никола Карев“…