Утре нема да работи пазарот во Валандово

Валандово / 18:21

Утре, среда, 18. март, нема да работи пазарот во Валандово, извести Општината на својот Фејсбук профил.

Иако не е прецизирано зошто, се верува дека ова е уште една од мерките да се заштити населението од ширењето на заразата со „Ковид 19“.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password