Пазарот во Валандово нема да работи и утре

Поради пандемијата со коронавирус, пазарот во Валандово нема да работи и утре, среда, 1-ви април, јавија…

Поради пандемијата одложен фестивалот „Фолк Фест Валандово“

Поради состојбата на епидемија, предизвикана од Covid-19 (коронавирус) како и мерките кои ги воведе Владата со…

„Комунален сервис“ – Валандово се придржува до препораките на Институтот за јавно здравје – Количината на хлор во водата на пропишаното ниво

Со цел заштита на населението кое се служи со вода од водоводот под надлежност на „Комунален…

72 лица од општина Валандово се во самоизолација: Градоначалникот апелира на одговорност

До овој момент, според податоците на Министерството за здравство на територијата на општина Валандово нема ниту…

Прогласена вонредна состојба на територијата на цела држава

Претседателот Пендаровски прогласи вонредна состојба на територијата на цела државата која ќе трае 30 дена, со…

Парична казна за две лица од Валандово за непостапување според прописите за време на пандемија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија денеска до Основниот суд – Гевгелија достави…

Утре нема да работи пазарот во Валандово

Утре, среда, 18. март, нема да работи пазарот во Валандово, извести Општината на својот Фејсбук профил.…

Тим на Општина Валандово ќе врши достава на лекови и намирници на старите и изнемештени лица

Општина Валандово формира мобилен тим за помош на сите стари и изнемоштени лица од општината. Секој…

Дејан Бошков од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ без кандидат за пратеник од Валандово

Објавени се имињата на кандидатите за пратеници од двете најголеми македонски партии. Во четвртата изборна единица,…

Од утре се затвораат градинките и училиштата – Нови мерки против ширењето на заразата со коронавирус

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет…