Валандово – Единствената општина без новозаразени од коронавирус во последните 7 дена

63-годишно лице е 7-ма жртва на Ковид-19 во Валандово

Во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19…

Општина Валандово ја објави листата на капитални проекти кои наскоро почнуваат со реализација

2020-та година, во која и покрај проблемите со кои се сочуваа локалните самоуправи, Општина Валандово ја…

Обезбедени средствата за изградба на канализациониот систем во Раброво

Општина Валандово од страна на Владата, доби 33.906.228 денари, за реализација на капитален проект за изградба…

Гори трговскиот центар „Глобал“ во Струмица. ТППЕ од Валандово се приклучи на масовната акција за гасење на пламенот.

Денес во вечерните часови избувна голем пожар во трговскиот центар „Глобал” во Струмица. Од видео снимките…

Градоначалникот Костадинов упати новогодишна честитка до сите жители на општината

Градоначалникот Перо Костадинов, по повод Новогодишните и Божиќните празници, испрати видео честитка до сите жители на…