Градоначалникот Костадинов упати новогодишна честитка до сите жители на општината

Градоначалникот Перо Костадинов, по повод Новогодишните и Божиќните празници, испрати видео честитка до сите жители на општина Валандово, со желби за многу среќа и радост.

„Во годината што следува, посакувам подобро здравје за секого, сите да работиме повеќе, да се поддржуваме повеќе, да не губиме надеж, и да ја издигнеме нашата заедница на повисоко ниво.

Посакувам, почесто да го изговараме и да го практикуваме зборот љубов и неретко да се грижиме едни за други. Да си ги простуваме грешките, да ги надминуваме навредите, и да се прегрнуваме.“ меѓу другото порача градоначалникот Костадинов.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.