ЈАВНИ НАБАВКИ: Три тендери за услуги и стоки во вредност од над милион денари

Општина Валандово и институциите во нејзина ингеренција, распишаа три тендери за јавни набавки на услуги и…

Се садат нискостеблести дрвја на ботаничките острови долж булеварот „Првомајска”

Продолжува хортикултурно уредување на градот. Денес почна уредувањето на делот од булеварот “Првомајска”.  

ФК „Победа” од Валандово со барање за спонзорства и донации од граѓаните

Фудбалскиот клуб „Победа” од Валандово, на својот Фејсбук профил, објавија барање за донации и спонзорства од…

Посета на Амбасадорката на Србија во Р.М. на Општина Валандово

Денес во официјална посета на општина Валандово пристигна Амбасадорката на Република Србија во Македонија, г-ѓа Душанка…

Наркодилерот од Неготино продавал и во Валандово

Деновиве, на подрачјето на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција…

Ќе се ревиталириза трафостаницата „Валандово”

МЕПСО распиша тендер за изградба на четири нови 110 киловолтни далекуводи, инвестиција која ќе обезбеди над…

Планинарски марш до врвот Борис Трајковски – Ботра, во знак на сеќавање на трагично загинатиот претседател

Во пресрет на одбележувањето на годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој трагично загина во…

Пожарникарите од Противпожарната станица од Валандово извршија миење на улицата „Моша Пијаде”

Тимот на Противпожарната станица од Валандово, изврши миење на улицата „Моша Пијаде“ која се протега од…

На излез од Македонија, уапсен српски државјанин кој управувал со возило со валандовски регистарски таблици

Синоќа, околу еден час по полноќ, во Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Стар…

Групна маска „Стоп за рудниците на смртта“ на карневалот во Струмица

На карневалот во Струмица продефилира и групната маска „Стоп за рудниците на смртта“. Групата граѓани, на…